909/729
Bjørn Båsen (f. Eggedal 1981)
“Taffel XIV”, 2008–09. Usign. Olie på lærred. 120×130. Uindrammet.
Udstillet: “Taffelarium”, Galleri Brandstrup, Oslo, Norge, 2009. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer og grafik, 29. september 2022
Vurdering
Hammerslag