Foto endnu ikke klar
883/180
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Forårsdag. Mølledammen ved Ørholm. Sign. P. Mønsted Ørholm 1894. Olie på lærred. 69×126.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 27. november 2018
Vurdering
Hammerslag