873/54
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
“Strandparti i aftendis”. Usigneret. Olie på lærred. 37,5×60,5.
Proveniens: Helga Anchers dødsboauktion, Bruun Rasmussen auktion 193, 1966 nr. 41.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier & bøger, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag