Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Uden titel. Sign. PK 89. Akvarel, tusch, blyant og pastel på papir. Bladstørrelse 65×100.
Proveniens: Galleri Bo Bjergaard, København. Proveniens: Privatsamling, Sverige. Erhvervet fra ovenstående i 2006.
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018