1844/​843

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Nova”. Et par pendler med skærme af børstet aluminium. Tegnet 1963. Udført hos Fog & Mørup. H. 18. Diam. 41. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Monteret med amerikansk stik. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 30. oktober 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK