1844/843
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Nova”. Et par pendler med skærme af børstet aluminium. Tegnet 1963. Udført hos Fog & Mørup. H. 18. Diam. 41. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Monteret med amerikansk stik. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag