872/914
Kjell Erik Killi Olsen (f. Trondhjem 1952)
“I skyggen af Jesus”, 1998–99. Sign. Kjell Erik Killi Olsen på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 100×100.
Proveniens: Galleri Christian Dam, København.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag