Peter Callesen (f. København 1967)
“Eismeer II”, 2008. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Papirklip i æske af glas. H. 11.
Litteratur: Variation engivet på kunstnerens hjemmeside, www.petercallesen.com, under afsnittet A4 Papercuts. Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017