1831/116
Svensk prismekrone med stel af forgyldt bronze, seks lysarme, behængt med prismer, top og bund plade af blåt glas. Monteret til el. Gustaviansk form, 19. årh. H. 101. Diam. 80.
Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud