Foto endnu ikke klar
886/123
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Kystparti fra Skagen. En båd ligger på stranden og havet er blikstille. Sign. M. A. 12. Olie på lærred. 44×60.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019
Vurdering
Hammerslag