Jesper Christiansen (f. Frederiksberg 1955)
“Nedemaleri”, 1993. Sign., dateret og betitlet på bagsiden. Akryl på lærred. 238×180.
Udstillet: “Jesper Christiansen - Go Back”, Brandts, Odense 2013–2014. Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017