877/326
Edm. Marsh
Engelsk lommeur med spindelgang, i dobbeltkasse af sølv, skive af sølv i relief og med romertal og ydre 5-minutter arabertal samt datovisning, skive signeret Marsh London, værk signeret Edm Marsh London, kasser ej mærkede. 18. årh.s begyndelse. Vægt ialt 139 gr. Kassediam. 50/57 mm.
Proveniens: Dansk privat samling
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt varia@bruun-rasmussen.dk
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag