872/227
Svensk spisebord med udtræk af hvidmalet træ, tre tillægsplader med sarg udskåret med rosetter, tilspidsede kannelerede ben. Gustavaiansk form, 19. årh. og senere. H. 75. Diam. 140. L. ialt 275.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag