2422/302
Thangka med Ushnishavijaya siddende i dhyanasana på lotustrone med Amithaba øverst samt omgivet af guddomme og mestre, nederst bardo guddomme. Indrammet i silkebrokade. 20. årh. Billede 70×50 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brokade slidt.
Vurdering
Hammerslag
23 bud
1077746 | ||
804820 | ||
1077746 | ||
293685 (Autobud) | ||
1077746 | ||
293685 | ||
998553 (Autobud) | ||
293685 | ||
998553 | ||
893068 (Autobud) | ||
998553 | ||
893068 | ||
998553 (Autobud) | ||
893068 | ||
998553 (Autobud) | ||
893068 | ||
998553 (Autobud) | ||
1087855 | ||
998553 (Autobud) | ||
1087855 | ||
998553 (Autobud) | ||
1087855 | ||
998553 |