2422/​302

Thangka med Ushnishavijaya siddende i dhyanasana på lotustrone med Amithaba øverst samt omgivet af guddomme og mestre, nederst bardo guddomme. Indrammet i silkebrokade. 20. årh. Billede 70×50 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Brokade slidt.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

23 bud

1077746 6.000 DKK
804820 5.500 DKK
1077746 5.000 DKK
293685 (Autobud) 4.800 DKK
1077746 4.600 DKK
293685 4.400 DKK
998553 (Autobud) 4.200 DKK
293685 4.000 DKK
998553 3.200 DKK
893068 (Autobud) 3.000 DKK
998553 2.900 DKK
893068 2.600 DKK
998553 (Autobud) 2.500 DKK
893068 2.400 DKK
998553 (Autobud) 2.300 DKK
893068 2.200 DKK
998553 (Autobud) 1.850 DKK
1087855 1.800 DKK
998553 (Autobud) 1.700 DKK
1087855 1.650 DKK
998553 (Autobud) 1.100 DKK
1087855 1.050 DKK
998553 1.000 DKK