872/90
Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881)
Ung pige, der pudser kobbertøj. Sign. Elisabeth Jerichau 186[?]. Olie på lærred. 100×73.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag