2418/751
“PH-80”. Et par standerlamper med skærme af akryl, stel af forkromet metal og fod af sort plast. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 131. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag