Foto endnu ikke klar
880/1127
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Unika bord med top af massivt bubinga træ, monteret med T-formede ben af coralwood. Udført 1976 af Jacob Hermann, stemplet monogram. H. 73. L. 175. B. 65.
Proveniens: Jacob Hermann lavede personligt bordet til en ven i 1976.
Design og Thilos saxofon, 27. september 2018
Vurdering
Hammerslag