2421/261
Kinesisk krukke af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med fisk og vandplanter. Yuan stil. 19. årh. H. 17,5. Diam. ved halsrand 13,5.
Aflejringer indvendigt. Kalkaflejringer på kanten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
12 bud
1119251 | ||
865418 (Autobud) | ||
1119251 | ||
865418 (Autobud) | ||
1119251 | ||
865418 (Autobud) | ||
1119251 | ||
865418 (Autobud) | ||
1119251 | ||
865418 | ||
295626 | ||
1119251 |