2418/546
Sten Lykke Madsen (f. København 1937)
Skulpturelt objekt af stentøj. Dekoreret med violet, blå, okkerbrun og blåsort glasur på transparent base. Sign. STEN, stemplet Danmark. Unik. H. 12. L. maks. 16.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud