2422/​254

Fad af celadonglaseret stentøj, fliget fane, indvendig prydet med indridset design. Sydøstasien 18/19. årh. Diam. 29 cm. D3

Gennemgående revne på fane.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

295626 500 DKK