872/43
Erik Werenskiold (f. Vinger 1855, d. Oslo 1938)
Skov i efterårsfarver. Sign. Erik Werenskiold. Olie på lærred. 93×85.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 538, 1990 nr. 141.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag