909/​638

Yuichi Hirako (f. 1982, lives and works in Tokyo)

”Memories of my garden / ship”, 2010. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 130×162. Uindrammet.

Proveniens: Galleri Christoffer Egelund, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Malerier og skulpturer, 27. september 2022

Vur­dering

500.000–600.000 DKK

Hammerslag