Yuichi Hirako (f. 1982, lives and works in Tokyo)
”Memories of my garden / ship”, 2010. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 130×162. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Christoffer Egelund, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Malerier og skulpturer, 27. september 2022