2419/323
Kinesisk kop af porcelæn, udvendigt dekoreret i monokrom pink glasur, indvendigt med lotus. Mærket Qianlong og fra perioden. 18. årh. H. 5. Diam. 7,5.
Åbne krakeleringer på den nederste del af koppen.
Vurdering
Hammerslag
61 bud