873/186
Stort gustaviansk lampetspejl af forgyldt træ, udskåret med sløjfe, to senere lysarme af messing. Sverige, 18. årh. slutning. H. 91. B. 61.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag