2419/263
Fire lågkrus af glas med emaljedekoration med blomster samt båndformet gult devisefelt med skrift i guld. Monteret med låg af tin. Tyskland, 19. årh. H. 24 og 25 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud