1926/37
Dansk maler, 19. årh.s midte
Miniatureportræt af dronning Caroline Amalie af Danmark (1796–1881). Sign. T. B. 1859. Gouache på papir. Oval. 20×16,5.
Minimal aldersrelateret slitage. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2019
Vurdering
Hammerslag