Foto endnu ikke klar
880/790
Troels Wörsel (f. Århus 1950, d. Køln 2018)
Uden titel, 1984. Sign. med årstal på bagsiden. Akryl på lærred med applikation. 200×150. Uindrammet.
Proveniens: Galerie Biedermann, München.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018
Vurdering
Hammerslag