1842/​532

Dansk møbeldesign

Skænk af palisander. Front med to skydelåger og fem skuffer, indvendig med hylder. Udført og mærket hos Skovby møbler. H. 81. B. 220. D. 47.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 16. oktober 2018

Kategori
Vur­dering

10.000 DKK

Solgt

Hammerslag

8.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
8.000 DKK