Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Figurkomposition. Sign. chp 41. Akvarel på papir. Bladstørrelse 30,5×37.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Antagelig erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejeres forældre.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2018