2418/99
Vase af cloisonné dekoreret med fugl siddende på gren med blomstrende prunus. Kina, 20. årh. H. 31,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag