1846/136
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra Kronborg. Sign. Ole Ring 1931. Olie på lærred. 42×32.
Proveniens: ABR auktion 688, 2000, nr. 1783, afb. s. 258.
Krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 12. november 2018
Vurdering
Hammerslag