2421/​670

Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)

Dådyr. Sign. Salto, Prøvetryk. Træsnit i farver. Lysmål 58×42.

Papiret er gulnet en smule. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

19 bud

200737 (Autobud) 2.700 DKK
310600 2.700 DKK
200737 (Autobud) 2.600 DKK
310600 2.500 DKK
200737 (Autobud) 2.400 DKK
310600 2.300 DKK
200737 2.200 DKK
915297 (Autobud) 2.100 DKK
200737 2.000 DKK
915297 (Autobud) 1.950 DKK
200737 1.900 DKK
915297 (Autobud) 1.850 DKK
200737 1.800 DKK
915297 1.750 DKK
1084715 1.700 DKK
207608 1.650 DKK
1084715 1.600 DKK
310600 1.550 DKK
914016 1.500 DKK