873/214
Gustaviansk halvrund konsol af forgyldt træ, plade af Ölandsten, runde kannelerede ben hvor imellem sprosse med prydvase. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 77. B. 76. D. 38.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag