873/​214

Gustaviansk halvrund konsol af forgyldt træ, plade af Ölandsten, runde kannelerede ben hvor imellem sprosse med prydvase. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 77. B. 76. D. 38.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK