Foto endnu ikke klar
880/725
Haris Purnomo (f. Delanggu 1956)
“The Pink Tail”. Sign. Haris Purnono. Olie på lærred. 180×200. Uindrammet.
Proveniens: Primo Marella Gallery, Milano. Certifikat fra galleriet, dateret Milano 23 juni 2009, medfølger.
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag