2416/​1246

Jade, onyks- og diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld og delvis sortrhodieneret hvidguld prydet med udskåret jade og onyks, talrige enkeltslebne diamanter og en old mine-cut diamant på i alt ca. 0.66 ct. Vægt ca. 16 g. B. 4,6 cm. L. 5,6 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 17. april 2024

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK

11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK