2421/809
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3½/2½”. Bordlampe med stel af bruneret metal. Overskærm af gul/hvid metal, mellem- og underskærm af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 45.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
805841 (Autobud) | ||
1136317 | ||
805841 (Autobud) | ||
1136317 | ||
805841 (Autobud) | ||
1136317 | ||
805841 (Autobud) | ||
830422 | ||
805841 (Autobud) | ||
802374 | ||
805841 | ||
802374 | ||
800549 |