872/990
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Samtale med violet helt”. Sign. Carl-Henning Pedersen Jerusalem 1975. Akvarel på papir. 56×78
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag