Jean-Michel Atlan (f. Constantine 1913, d. Paris 1960)
“Oiseau de lune”, 1954. Sign. Atlan, 32/220. Litografi i farver. Bladstørrelse 57,5×38,5
Litteratur: Polieri nr. 1744.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2018