1734/1574
Thangka med Begtse Chen, flankeret af konsort og søn, nedenunder slagter dæmoner. 19. årh. Billedfelt 32×25 cm.
Proveniens: Vagn Pedersen samling, 1927–2005. Auktion Bruun Rasmussen 679, 2000, lot 1405.
Sitage, mærker, ridser. Bagside ikke undersøgt, da dækket.
Varia, 24. august 2017
Vurdering
Hammerslag
17 bud