1839/176
Gyngestol med tilhørende skammel af formbøjet bøgetræ, ryg og skammel med fransk rørflet, sæde med imprægneret lærred. Thonet stil. 20. årh.s begyndelse. (2)
Brugsslitage. Revne i sæde. Mindre flet reparationer.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud