872/116
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Elverdans i skoven. Sign. H. A. Brendekilde 1931. Olie på lærred. 144×188.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag