2419/126
Vinkande af sølv med svungen kanneleret korpus, indvendigt forgyldt. Vægt ca. 826 g. Østrig-Ungarn. Ca. 1900. H. 27.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
29 bud