Foto endnu ikke klar
884/300
“Flora Danica” rund cremekop bakke af porcelæn, dekoreret i farver og guld med egeblad og agern. Sign. kl.... for L.C. Klein 1825–91. Den kongelige Porcelainsfabrik. 19. årh. Diam. 24.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt varia@bruun-rasmussen.dk
Antikviteter, tæpper og varia, 27. februar 2019
Vurdering
Hammerslag