1743/1507
Kinesisk eksport sølv skål, drevet med drager jagende den brændende perle, stemplet Tuck Chang & Co. Shanghai, ca. 1900. Vægt 620 gr. Diam. 19 cm. Tilhørende stand af udskåret hardwood.
Normal patina due to age and use, including scratches and marks.
Varia (udskudt), 2. november 2017
Vurdering
Hammerslag