877/307
Barok bordur i kasse af forgyldt bronze, sekskantet med senere horisontal skive af hvid emalje. 18. årh.s første halvdel med senere tilføjelser. H. 8,5. B. 14.
- senere skive - senere ben - vinduer senere - Ikke original optræksnøgle medfølger -flere gamle og nye reparationer - uret virker jvf. Robin Ravnkilde
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag