COBRA 883
Malerier, skulpturer og foto
884/605
Pierre Alechinsky: "La Fée Nicotine", 1976. Sign. Alechinsky; titel på blændrammen. Akryl på papir monteret på lærred. 66 x 52.
Vurdering :
150.000–175.000 DKK Hammerslag:
120.000 DKK -
884/602
Ejler Bille: "Mange figurer". Sign. på bagsiden Ejler Bille, 1982. Olie på lærred. 66 x 56.
Vurdering :
100.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
884/595
Pierre Alechinsky: "D'Ores et dejá". Sign. Alechinsky 1989. Olie på lærred. 65 x 54.
Vurdering :
200.000–250.000 DKK Hammerslag:
190.000 DKK -
884/586
Carl-Henning Pedersen: "De to". Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Molesmes 1987. Olie på lærred. 206 x 145.
Vurdering :
450.000–500.000 DKK Hammerslag:
430.000 DKK