Peder Mønsted: Forårsdag. Mølledammen ved Ørholm. Sign. P. Mønsted Ørholm 1894. Olie på lærred. 69 x 126.
Vurdering : 100.000–150.000 DKK
Hammerslag: 90.000 DKK