Auktion 872
i Bredgade
Tæpper, varia, møbler, ure
1840/1542
Etienne-Henri Dumaige: Patineret figur af bronze, 'Kleopatra før Cæsar'. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 62. B. 34. D. 23.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
877/156
Vurdering :
18.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
877/155
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
877/120
Antikt Chelaberd-Karabagh tæppe, Kaukasus. Klassisk "sunburst" design, dateret i hovedborten 1904.
Vurdering :
30.000 DKK Ikke solgt