Auktion 872
Moderne kunst og design
2 emner
2117/914
Poul Isbak: Tre-delt skulptur. Sign. P.I. 80. Hvid Blanc Clair marmor, sort granit og cement. H. 23 B. 49 D. 36
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
1819/509
Carl-Henning Pedersen: "Himlens pige". Sign. chp Zermatt 1987. Akvarel på papir. Bladstørrelse 52 x 66
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK