Auktion 872
Tæpper
Møbler, varia & tæpper
2 emner
873/339
Suiyuan tæppe, Kina. Medaljondesign på lys bund prydet med talrige klassiske kinesiske ornamenter. 20. årh.s første halvdel. 367 X 280.
Vurdering :
30.000 DKK Ikke solgt
873/296
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign på blå bund. Signeret: Iran Esfahan Entheshari.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK