Auktion 872
Moderne grafik /
CoBrA
Malerier og grafik
893/873
Corneille: Uden titel. Sign. Corneille, E.A. To-delt terragrafi i farver på lærred. Hver 144 x 110. Samlet 144 x 220. Uindrammet. (2)
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
42.000 DKK -
880/901
Pierre Alechinsky: Komposition fra mappen “Sans l'écorce”. Sign. Alechinsky 1991 B, 63/99. Akvatinte i farver. Bladstørrelse 80 × 111
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
872/1075
Asger Jorn: "Jyske Linier", 1953. Dobbeltkomposition. Usign. Litografi i farver. Lysmål 121 x 86.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK